Понад 40% вчителів налаштовані піти з професії до 2030 року. Статистику публікує громадська спілка “Освіторія” та дослідницька агенція “FAMA”. Головними демотиваторами визначають бюрократію, низьку заробітну плату, велике навантаження.
Згідно з дослідженням лише 47% педагогів задоволені своєю роботою. 80% – переконані, що суспільство не цінує їхню працю. Однак освітяни зазначили, що переважно задоволені стосунками з учнями, колегами й батьками.
Разом з тим учителі демонструють і високий запит на вдосконалення знань. Найпопулярніші — англійська мова (73%), цифрові навички та запити, пов’язані з війною: перша домедична допомога, правила поведінки в надзвичайних ситуаціях, ментальне здоров’я.
Згідно з даними дослідження, 43% вчителів визнають, що потребують додаткових знань з української мови, водночас дев’ять із десяти — уникають російської мови, навіть якщо необхідно точніше пояснити матеріал.
Також спілка звітує, що середній вік педагога в Україні становить 45 років. Більше ніж 30% складу вчителів – педагоги передпенсійного та пенсійного віку. Здебільшого учителі – це жінки. “За останні 5 років кількість молодих учителів до 30 зменшилась у 1,6 раза. Це майже 15 000 молодих педагогів, яких ми не змогли замінити”, — йдеться в матеріалі громадської спілки.
Читайте також:
▪️В Україні зростають ціни на продукти, а вартість за бензин, дизель та автогаз може зрости на 9% вже до кінця 2024 року. За даними Держстату, споживчі ціни в Україні у жовтні зросли на 1,8%, а з початку року – на 8,4%. Продукти та безалкогольні напої за жовтень подорожчали на 3,2%, найбільше зросли ціни на яйця (18,1%) та овочі (18,2%).
▪️В побуті 58% українців розмовляють виключно українською і лише 9% – тільки російською. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг”.