Сьогодні в Україні згадують поворотні історичні події. 21 листопада державне свято — День Гідності та Свободи. Його встановлено на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (2004 рік) та Революції Гідності (2013-2014 роки).
Цього дня розпочалися дві революції, що визначили курс країни: Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року. Обидва рухи об’єднувала боротьба українців за демократичні цінності, національні інтереси та свободу вибору.
Святкування цього дня стало офіційним з 2014 року, коли п’ятий президент України Петро Порошенко підписав указ про запровадження Дня Гідності та Свободи.
21 листопада 2013 року півтори тисячі людей вийшли на майдан Незалежності проти того, що проросійський президент Віктор Янукович відмовився підписувати угоду про асоційоване членство України в Європейському Союзі. Акція протесту назвали Євромайдан, а згодом Революцією Гідності.
Уночі 30 листопада розпочався жорстокий розгін міліцією студентів. У відповідь на це 1 грудня в центр Києва з’їхалися сотні тисяч людей.
На 61-й день Майдану на місці акції протесту застрелили перших двох активістів. На ту мить уже було двоє загиблих за межами місць протистояння. Офіційно встановлено 107 жертв Революції Гідності. Більшість героїв “Небесної сотні” померли від вогнепальних поранень 20 лютого 2014 року.
Читайте також:
▪️Шанс на нове життя для ветеранів! Історія двох військових з ампутаціями зворушила українців. Побратим віддав мільйон гривень другу, щоб допомогти з протезуванням.
▪️Міністр оборони нагородив ексвиховательку Наталію Грабарчук та її посестер, які за допомогою переносного зенітного ракетного комплексу “Ігла” збили російську крилату ракету Х-101 під час масованої атаки 17 листопада.