“Напали на мою країну, в якій я народився й виріс, тому її треба захищати”, — розповідає, як пішов на фронт захисник 128-ї Закарпатської бригади. 26-річний Артем воював на всіх “гарячих” напрямках — на Запоріжжі, Херсонщині, Донеччині, й знову на Запоріжжі. Він неодноразово був поранений, отримав контузії.
До великої війни, чоловік служив у зоні АТО, потім працював на цивільній роботі. Після нападу росіян 24 лютого 2022 відвіз рідних на Закарпаття, а сам пішов у військкомат та повернувся до 128-ї ОГШБр.
“З початку війни наш колектив дуже здружився, згуртувався, більшість хлопців мобілізованих — усі молоді, заряджені, мотивовані. І коли вони гинуть… У бою це сприймається по-іншому: ти або надаєш допомогу, якщо ще можна, або все. Тоді немає часу думати, аналізувати. А після бою все сприймається інакше, це дуже гірко”, — сказав Артем.
Артем каже: у Бахмуті було дуже непросто: “Танк по тобі працює, піхота постійно лізе. Десь провтикав пару хвилин, і “вагнери” вже під хатою. Там більше стомлювався, постійно хотілося відпочити, поспати. Коли активно воюєш, то не думаєш про страх, на це немає часу. А зараз не так — над тобою постійно дрони: FPV і скиди, і ти мусиш не так воювати, як ховатися.”
Військовий виїхав із Донеччини ще до 2014 року, проте його знайомі залишилися там. Боєць час від часу з ними спілкується.
“Там багато людей орієнтованих на Росію. Я їх не розумів. Приїздив туди після 2014-го, зустрічався з друзями дитинства, а вони мені кажуть, що їх Київ бомбить. Хоча всі будинки цілі, ніяких бомб. Коли почалася повномасштабка, вони втекли в Росію, але швидко зрозуміли, що нікому там не потрібні. І тоді поїхали в Європу як українські біженці, й тепер живуть там за євро”, — поділився захисник.
Читайте також:
▪️Вже 33 роки не бачить і розрізняє лише світло та тінь, але продовжує творити та долучається до благодійності на збори ЗСУ! Художниця з Хмельниччини наосліп створює об’ємні витинанки.
▪️У 17 населених пунктах Донеччини, які входять до переліку на примусову евакуацію дітей з батьками, або їх представниками, залишаються 234 неповнолітніх у 177 сім’ях. Про це говорить виконуюча обов’язки начальника служби у справах дітей Юлія Рижакова.