Делікатні, багатосторонні переговори вже тривають і набули певної тяги в останні місяці. Про це пише “The New York Times” зауважуючи, що останнім часом Україна пом’якшила свою позицію щодо бразильського та китайського плану, який Зеленський спочатку відкинув як такий, що служить інтересам Росії.
“Не допускаючи загального припинення вогню, пан Зеленський в останніх коментарях кивнув на перспективу побічних угод для розв’язання конкретних питань, таких як мораторій обох військових на страйки по енергетичній інфраструктурі та угода про захист комерційного судноплавства в Чорному морі. Росія бомбардує українську електричну інфраструктуру, а Україна завдає ударів по російських нафтопереробних заводах флотом вітчизняних безпілотників великої дальності№, — йдеться в матеріалі.
До виборів президента США Зеленський наполягав на відновленні зобов’язання Сполучених Штатів надати зброю, яка може змінити імпульс на фронті, і на запрошення приєднатися до НАТО. Цю стратегію не схвалив президент Байден.
“Розчарування Сполученими Штатами глибоко розкинулося серед військових частин і в Києві через повільні поставки зброї та обмеження, що забороняють їх використання на цілях всередині Росії”, — “The New York Times”.
Лейтенант Павло Величко сказав американським журналістам, що результат виборів може спонукати Європу взяти на себе більшу роль у захисті східних кордонів та України.
“Ми не повинні сподіватися на диво з-за океану”, – сказав він. “Європа пробуджується. Це буде необхідною передумовою для успішного протистояння імперському посяганню росіян”.
Читайте також:
▪️Україна мала затвердити російську мову, як державну, скасувати всі санкції проти Росії, визнати “ДНР” та “ЛНР” та скоротити армію до мінімуму! Видання “Радіо Свобода” опублікувало “мирний план”, який Кремль запропонував Києву на початку великого вторгнення РФ.