Автор 16:15 Війна

Генштаб відхилив законопроєкт Міноборони про демобілізацію

Генеральний штаб ЗСУ відхилив підготовлений Міністерством оборони законопроєкт про демобілізацію, який міг би повернути додому понад 100 тисяч українських захисників. Серед них — 14 тисяч офіцерів. Причина — ризик критичного ослаблення бойових підрозділів, які й без того тримаються на межі людських можливостей.

Документ передбачав звільнення після трьох років служби, за умови щонайменше 18 місяців участі в бойових діях. Але навіть це — не гарантія повернення додому: остаточне рішення про демобілізацію залежатиме від указу президента. Попри готовність проєкту ще з січня 2025 року, його досі не внесено до Верховної Ради через жорстку позицію Генштабу.

У Генштабі наголошують: без підготовленого резерву та належного поповнення лав армії, масове звільнення досвідчених бійців змусить командирів знімати підрозділи з фронту. Це може поставити під загрозу цілу оборонну лінію.

Водночас у Міноборони визнають зростання напруги серед військових через відсутність чітких термінів служби. В якості компромісу пропонується покращити умови реабілітації для тих, хто вже відслужив понад три роки: безкоштовна двомісячна реабілітація та додатковий місяць відпустки. Але реалізація цієї ініціативи блокується через дефіцит відповідної інфраструктури.

Читайте також:
Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє легалізувати незаконно виведену з-під власності держави чи тергромади землю, якщо пройшло 10 років з часу такого виведення.

У разі припинення вогню в Україні мільйони українських біженців у Євросоюзі можуть залишитися без правового захисту — у Брюсселі досі немає чіткого плану дій. Як повідомляє Euractiv, ситуація зависла у невизначеності: Директива про тимчасовий захист, яка стала порятунком для понад 4,3 мільйона українців, діє до 2026 року, але її подальша доля — під питанням.

Visited 57 times, 57 visit(s) today
Close Search Window