Наймолодшому завербованому Росією агенту 12 років! СБУ викрила сімох підпалювачів, які на замовлення Кремля палили релейні шафи “Укрзалізниці”. Підлітки “працювали” на Черкащині та у Чернігові.
Усі вони місцеві школярі й студенти, що потрапили “на гачок” російських спецслужб під час пошуку “легких грошей” на Телеграм-каналах. Найстаршому агенту було 16 років. За матеріалами справ, на Черкащині викрито шістьох неповнолітніх підпалювачів, які навчалися в одній школі міста Сміла.

“Як встановило розслідування, спочатку російські спецслужбісти перевіряли своїх поплічників на готовність до диверсій і терактів. Для цього окупанти доручали їм наносити провокативні графіті на стінах будівель”, — повідомляють в СБУ. Після виконання “тестових” завдань фігуранти підпалили декілька релейних шаф і згодом отримали з РФ нові інструкції: виготовити для теракту саморобний вибуховий пристрій.
Зловмисники не встигли зробити вибухівку, оскільки співробітники Служби безпеки спрацювали на випередження. Наразі вирішується питання щодо кваліфікації дій фігурантів та притягнення їх до відповідальності.

У Чернігові затримано ще одного фігуранта. Ним виявився 16-річний студент місцевого ліцею, який на замовлення РФ намагався порушити залізничну логістику Сил оборони на півночі України. “Співробітники СБУ затримали зловмисника “по гарячих слідах” після підпалу першого енергооб’єкта. На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру”, — додали правоохоронці.
Читайте також:
▪️Посадовцю одного з департаментів Дніпровської міськради повідомлено про підозру у розтраті понад 4,4 мільйона гривень бюджетних коштів, виділених на програму територіальної оборони. За даними слідства, він закупив квадроцикли для військових частин за значно завищеними цінами, не забезпечивши прозорості та економічної доцільності закупівлі.
▪️У разі припинення вогню в Україні мільйони українських біженців у Євросоюзі можуть залишитися без правового захисту — у Брюсселі досі немає чіткого плану дій. Як повідомляє Euractiv, ситуація зависла у невизначеності: Директива про тимчасовий захист, яка стала порятунком для понад 4,3 мільйона українців, діє до 2026 року, але її подальша доля — під питанням.